Могућности за сарадњу Србије са мексичком Савезном државом Оахака

16. нов 2021.
16. новембар 2021. године

Амбасадор Србије Татјана Цонић посетила је 16. новембра 2021. године мексичку Савезну државу Оахака, којом приликом се сусрела са секретарима у Влади овог федералног ентитета: за економију Хуан Паблом Гузманом, пољопривреду Габријелом Куе Наваром, културу Карлом Вилакањом Кеведо, заштиту животне средине Хеленом Итурибаријом, као и директорком Занатског института Оахаке Надиом Климако.

Током врло срдачних и продуктивних састанака, размењена су мишљења о могућностима сарадње Србије са овом мексичком савезном државом пре свега у области привреде и пољопривреде, али и у сегментима културе и очувања занатског наслеђа Србије и Мексика.

Предложено је да се следеће године у Оахаки реализује изложба о српским занатима, а посебно о изради чувених српских ћилима, као и сарадња између занатских удружења, о чему следи постизање конкретних договора.